Chcemy gola! Chcemy gola! Taka jest kibiców wola!

W sobotę, 27 maja, odbył się kolejny, 22. Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora Domu Fundacji Jana Pawła II. Wydarzenie rozpoczęło się Mszą św., która miała miejsce w kaplicy fundacyjnej. Przewodniczył jej ks. Robert Ptak. Po zakończeniu Eucharystii wszyscy jej uczestnicy udali się na boisko sportowe, gdzie miało miejsce otwarcie Turnieju. Rozgrywki rozpoczęły się o godzinie 12.00 i trwały przez 5 godzin.

W Turnieju wzięło udział 5 drużyn: Otamany, KBU, Trzy Kapitany, Без Przesady (Bez Przesady) oraz drużyna księży Sacerdotes. Warto podkreślić, że w tym roku piłkarze pochodzili z różnych krajów, m.in. z Białorusi, Polski, Ukrainy, Uzbekistanu, Łotwy, a nawet z Indonezji. Nigdy do tej pory, nie mieliśmy tak różnorodnych graczy. Jesteśmy z tego niezmiernie dumni i bardzo się cieszymy.

Podczas rozgrywek drużyny mogły liczyć na wsparcie kibiców, którzy przybyli, aby dopingować swoich zawodników.

Finałowy mecz został rozegrany pomiędzy drużynami KBU i Trzy Kapitany (zeszłorocznymi zwycięzcami). Po bardzo pasjonującym pojedynku, ostatecznie wygrał zespół KBU 2 : 0. Pod nieobecność ks. Dyrektora, puchar wręczył jego zastępca, ks. Robert. Drugie miejsce zajęła drużyna Trzech Koron, zaś trzecie Otamani. Królem strzelców został Klim Morenkov (KBU), a nagrodę najlepszego bramkarza otrzymał Pavlo Strykhotskyi (Trzy Kapitany). Kibice za aktywny doping zostali nagrodzeni dyplomami dla Najlepszych Kibiców, a także otrzymali symboliczne prezenty.

Po zakończeniu turnieju wszyscy udali się na podwórko Domu Fundacji, gdzie był zorganizowany grill. Wielkie podziękowania za wsparcie finansowane składamy dyrekcji Domu, jak również Bogdanowi Górskiemu, za zorganizowanie Turnieju.