Zakończenie roku akademickiego w Domu Fundacji

W niedzielę, 25 czerwca 2023, o godz. 11.00, w kaplicy Domu Fundacji Jana Pawła II w Lublinie, miała miejsce uroczysta Msza św., która zgromadziła stypendystów, absolwentów oraz naszych przyjaciół, aby świętować zakończenie roku akademickiego oraz imieniny ks. dyrektora Jana Strzałki.

Eucharystii przewodniczył Drogi Solenizant, a koncelebrowali: ks. Robert Ptak oraz księża z Indonezji. W kazaniu ks. Robert nawiązał do słów Pana Jezusa: „Do każdego, kto przyzna się do Mnie przed ludźmi, przyznam się i Ja przed Moim Ojcem”. Porównał bycie chrześcijaninem w obecnych czasach do prawdziwego wyzwania i zadania, zwłaszcza gdy chodzi o studentów KUL i stypendystów. Nawiązując do osoby ks. Dyrektora, przywołał postać jego patrona – św. Jana Chrzciciela, który wskazywał ludziom Jezusa, jako Mesjasza i Zbawiciela.

Na zakończenie Mszy św. ks. Dyrektor podziękował wszystkim za obecność i wspólną modlitwę. Po nabożeństwie czerwcowym zgromadziliśmy się w auli. Tutaj złożyliśmy ks. Janowi imieninowe życzenia, kwiaty i prezenty oraz odśpiewaliśmy tradycyjne „sto lat”. Muzycznym upominkiem było skrzypcowe wystąpienie stypendystki Anny Prosiekovej.

W czasie spotkania panowała miła atmosfera oraz radość z powodu bycia częścią tak wspaniałej wspólnoty fundacyjnej. Studentom życzymy udanej sesji oraz dobrego wypoczynku w czasie zbliżających się wakacji. Władzom Fundacji oraz dobroczyńcom i przyjaciołom wyrażamy wdzięczność za ich materialne i duchowe wsparcie w minionym roku akademickim.

Anna Vovchanska

Foto: V. Górska; V. Rudkovskaya