Wyjątkowy koncert

W czwartek, 4 listopada 2021 r., miał miejsce na Zamku Królewskim w Warszawie koncert muzyczno-poetycki z okazji 100-lecia urodzin Św. Jana Pawła II i 200. rocznicy urodzin Cypriana Kamila Norwida. To wyjątkowe wydarzenie zostało zorganizowane przez Dyrektora Zamku Królewskiego, prof. dr. hab. Wojciecha Fałkowskiego i Prezes Towarzystwa Przyjaciół Fundacji Jana Pawła II w Warszawie, Ewę Bednarkiewicz. W czasie koncertu wystąpili wybitni Artyści: Teresa Budzisz-Krzyżanowska i Konstanty Andrzej Kulka, światowej sławy skrzypek wirtuoz wraz z osobami towarzyszącymi. W Sali Złotej Zamku Królewskiego zgromadzili się znakomici goście, na czele z Jego Ekscelencją Księdzem Arcybiskupem Stanisławem Budzikiem.

W koncercie, dzięki życzliwości Pani Prezes Ewy Bednarkiewicz, udział wzięła 30 osobowa grupa stypendystów Fundacji Jana Pawła II z Lublina oraz dyrekcja Domu. Wszyscy byli pod ogromnym wrażeniem recytowanych przez Panią Teresę Budzisz-Krzyżanowską utworów poetyckich Cypriana Kamila Norwida oraz wykonanych przez Konstantego Andrzeja Kulkę i jego zespół, utworów muzycznych Karola Lipińskiego.

Po koncercie była okazja, aby podziękować Pani Prezes za zaproszenie a także wykonać pamiątkowe zdjęcia. Pełni radości i estetycznych przeżyć powróciliśmy późnym wieczorem do Lublina.

ks. Jan Strzałka