Srebrny Jubileusz Kapłaństwa ks. Roberta

Dnia 22 maja 1993 roku święcenia kapłańskie przyjął ks. Robert Ptak. W tym roku upłynęło więc dokładnie 25 lat od tamtej niepowtarzalnej chwili. Ks. Robert w styczniu 2017 roku został przeznaczony przez władze zakonne do pełnienia posługi w Domu Fundacji Jana Pawła II. Wszyscy jesteśmy świadkami Jego ofiarnej pracy na rzecz Domu i stypendystów.

W niedzielę, 10 czerwca, miała miejsce w kaplicy Domu Fundacji uroczysta Msza św., w czasie której, wraz z Czcigodnym Jubilatem, dziękowaliśmy Panu Jezusowi za dar kapłaństwa, jaki stał się Jego udziałem i wypraszaliśmy potrzebne łaski na dalsze lata Jego zakonnej i kapłańskiej posługi.

W Eucharystii udział wzięło kilkudziesięciu byłych stypendystów, którzy przyjechali do Lublina na Światowy Zjazd Absolwentów KUL, aktualni stypendyści, pracownicy i przyjaciele Domu.

Mszy św. przewodniczył Jubilat, zaś słowo Boże wygłosił dyrektor Domu, ks. Jan Strzałka.

„Stajemy przed tajemnicą konkretnej osoby, – mówił kaznodzieja – której 30 lat temu zamarzyło się, aby się wyrwać z szarości życia, opuścić umiłowaną ziemię dobczycką, ukochanych ludzi, ulubione zajęcia po to, aby zrealizować swoje marzenia, aby bardziej z bliska naśladować Chrystusa i służyć bliźnim w dzisiejszych trudnych i dziwnych czasach”.

Na zakończenie Mszy św. ks. Robert podziękował wszystkim uczestnikom liturgii za wspólna modlitwę i doświadczaną na co dzień życzliwość. Po Eucharystii stypendyści złożyli życzenia i ofiarowali kwiaty oraz obraz, przedstawiający miejski deptak z kościołem Ducha św. i Brama Krakowską.

Następnie wszyscy zostali zaproszeni na poczęstunek.

ks. Jan Strzałka

zdjęcia: A. Papliouka