Rekolekcje dla stypendystów

W dniach 10-13 listopada 2022 r., w domu rekolekcyjnym księży sercanów w Pliszczynie k. Lublina, odbyła się pierwsza seria rekolekcji dla stypendystów Domu Fundacji Jana Pawła II. Poprowadził ją ks. dr Włodzimierz Płatek, sercanin, były wicedyrektor Domu Fundacji, a obecnie dyrektor Domus Mater i duszpasterz „RodzinaTak.pl” w Krakowie. Tematem rekolekcji były słowa: „Serce Jezusa, spraw niech Cię kocham coraz więcej”.

W czwartek, o godz. 18.30 na stypendystów czekała pyszna kolacja. Wieczorem o godz. 20.00 została odprawiona Msza św. na rozpoczęcie rekolekcji, a po niej miał miejsce wieczorek zapoznawczy.

Następnego dnia, 11 listopada, z okazji święta Niepodległości Polski, w czasie Mszy św., modliliśmy się za, można powiedzieć, naszą „drugą Ojczyznę”, w której teraz żyjemy, studiujemy i korzystamy z programu stypendialnego.

Każdego dnia rekolekcji mieliśmy wspólną modlitwę poranną, zwaną jutrznią, Eucharystię, wieczorną adorację Najświętszego Sakramentu oraz konferencje i prace w grupach. Poruszaliśmy wiele różnych tematów, m.in.: kim dla nas jest Bóg, jak kształtować sumienie, co robić, aby właściwie kochać siebie i drugiego człowieka.

W niedzielę, 13 listopada, odwiedził nas ks. dyrektor Jan Strzałka. Ten dzień był bardzo wzruszający dla wszystkich, zwłaszcza dla uczestniczących po raz pierwszy w rekolekcjach. W imieniu stypendystów składamy serdeczne podziękowanie dla ks. Włodzimierza za czas nam poświęcony i życzymy darów Ducha Świętego w jego codziennej pracy duszpasterskiej.

Daria Koval

Foto: Viktoriya Rudkovskaya