Otrzęsiny nowego rocznika stypendystów

W przeddzień adwentu, w sobotę 26 listopada 2022 r., w Domu Fundacji Jana Pawła II w Lublinie miały miejsce „otrzęsiny”, czyli program satyryczny, związany z włączeniem stypendystów I roku do społeczności studenckiej. Tegoroczne wydarzenie zostało przygotowane w stylu lat 90. XX wieku. Rozpoczęło się ono o godz. 18.00 Mszą świętą, której przewodniczył ks. Robert Ptak.

Po Eucharystii wszyscy zgromadzili się w auli, gdzie w sposób humorystyczny, w formie nagranych filmików zostały przedstawione „ciekawostki” z życia nowych stypendystów. Wszyscy uczestnicy otrzęsin byli bardzo zadowoleni z tego spotkania, szczególnie stypendyści I roku, którzy otrzymali symboliczne prezenty od swoich starszych koleżanek i kolegów. Na zakończenie ks. Robert podziękował II rocznikowi za pomysłowość w przygotowaniu programu, a wszystkim uczestnikom za miłą atmosferę.

Po wyjściu z auli można było poczęstować się smacznymi kanapkami i nuggetsami. W ten sposób kolejny raz doświadczyliśmy rodzinnej atmosfery, jaka panuje w Domu Fundacji w Lublinie.

Olena Kaflovska

Foto: A. Osmonalieva, A. Soroka