Hosanna Synowi Dawidowemu!

Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej, to wyjątkowe święto rozpoczynające w liturgii Kościoła katolickiego Wielki Tydzień. To czas szczególnej zadumy i refleksji, który swoje apogeum osiągnie podczas celebracji Triduum Paschalnego.

W tym dniu, w Domu Fundacji Jana Pawła II w Lublinie, o godz. 11.00 rozpoczęła się uroczysta Msza św., której przewodniczył ks. Jan Strzałka, a koncelebrowali: ks. Robert Ptak i Księża Stypendyści z Indonezji.

Uczestnicy uroczystości zebrali się w holu przed kaplicą, gdzie miało miejsce poświęcenie palm i odczytanie fragmentu Ewangelii, opisującego uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy. Procesja z palmami do kaplicy była symbolem naszego pójścia za Chrystusem Królem, by wraz z Nim „przez mękę Jego i krzyż wejść do chwały zmartwychwstania”. Podczas liturgii słowa była czytana Męka Pańska, a po Eucharystii miało miejsce nabożeństwo Gorzkich żali. Stypendyści byli zaangażowani w liturgię poprzez czytania, śpiewy, grę na organach i skrzypcach oraz służbę przy ołtarzu.

Tetiana Hafych

Foto: Sviatlana Konan