Ferie świąteczne

Na czas Świąt Bożego Narodzenia w Domu Fundacji pozostała tylko grupa studentów, pochodzących spoza Polski, którzy z różnych przyczyn nie mogli przeżywać Świąt Bożego Narodzenia wśród swoich najbliższych. Na ten czas Dyrekcja starała się umożliwić jak najlepsze przeżycie Świąt. 

W Wigilię Bożego Narodzenia wszyscy zgromadzili się najpierw w kaplicy na wspólnej modlitwie. Przed Jezusem wystawionym w Najśw. Sakramencie odśpiewano Nowennę do Dzieciątko Jezus. Następnie udano się do auli, na wieczerzą wigilijną, w całości przygotowaną przez młodzież. Należy podkreślić, że nie tylko dziewczęta, ale i chłopcy bardzo czynnie angażowali się we wszelkiego rodzaju przygotowania. Oprócz polskich potraw na stole wigilijnym znalazły się dania charakterystyczne dla Ukrainy czy Uzbekistanu.

W dzień Bożego Narodzenia Uroczystej Eucharystii przewodniczył ks. Franciszek, który wygłosił również okolicznościowe kazanie. Następnie miał miejsce obiad, przygotowany znowu przez młodzież. Centralnym punktem kolejnego dnia była Msza św., której przewodniczył ks. Jan. On też wygłosił płomienne kazanie. Po Eucharystii wszyscy zostali zaproszeni na wspólne kolędowanie przy kawie i ciastku. Honorowymi gośćmi byli nasi sąsiedzi, którzy w każdą niedzielę modlą się razem z nami w kaplicy Domu Fundacji.