W niedzielę, 17 maja 2026 r., z okazji 106. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, społeczność stypendystów i absolwentów Watykańskiej Fundacji Jana Pawła II, w atmosferze radości, wdzięczności i wspólnoty, zgromadziła się na dorocznym Dniu Fundacji w Pliszczynie k. Lublina.
O godz. 14.00 w kościele parafialnym rozpoczęła się Msza św., której przewodniczył ks. Mariusz Wrzesiński SCJ, prowadzący tegoroczne rekolekcje dla stypendystów. Wspólna modlitwa, wysłuchane słowo Boże, przyjęta Komunia Święta oraz śpiew przy akompaniamencie organów i skrzypiec stworzyły klimat tego wyjątkowego dnia, umacniając więzi duchowe i budując poczucie wspólnoty.
Na zakończenie Mszy św. ks. dyrektor Jan Strzałka wyraził wdzięczność ks. Mariuszowi za przeprowadzone rekolekcje, wygłoszone nauki, osobiste zaangażowanie i kapłańską obecność, a także podziękował wszystkim uczestnikom i osobom współtworzącym ten czas.
Następnie w ogrodach klasztornych odbył się majowy piknik z tradycyjnym bigosem i grillem przy pięknej pogodzie, która ku radości wszystkich zagościła po zimnym i pochmurnym przedpołudniu.
Z całego serca dziękujemy wszystkim, dzięki którym możliwa jest realizacja programu stypendialnego, studia na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim oraz kontynuacja wielkiego dzieła św. Jana Pawła II. Niech tegoroczny Dzień Fundacji pozostanie źródłem wdzięczności, inspiracji i umocnienia na kolejne miesiące.
Yana Oliinyk














