Do Patrona Domu i Fundacji

W dniach 12 – 13 marca, stypendyści Fundacji Jana Pawła II pielgrzymowali na Jasną Górę oraz do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia i św. Jana Pawła II w Krakowie. 

Pielgrzymka miała charakter dziękczynno – błagalny. Co roku stypendyści udają się do miejsc związanych z Osobą Patrona Domu i Fundacji, św. Jana Pawła II. Po przybyciu do Częstochowy studenci zwiedzili wyjątkowe Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II. Na wałach jasnogórskich zostało odprawione nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Następnie stypendyści uczestniczyli we Mszy Św. w Kaplicy Cudownego Obrazu. Niesamowite wrażenie zrobił na młodzieży stypendialnej Apel Jasnogórski ze względu na obecność na nim rycerzy z chorągwi husarskich z całej Polski, uczestniczących w Narodowej Pielgrzymce Husarii. Przez cały dzień, wraz z przedstawicielami Towarzystwa Przyjaciół Fundacji Jana Pawła II, towarzyszyła stypendystom Pani Ewa Bednarkiewicz, prezes Towarzystwa, która była inicjatorką pielgrzymki.

W Krakowie studenci z Europy Środkowo-Wschodniej nawiedzili sanktuarium Bożego Miłosierdzia i Świętego Jana Pawła II, w którym uczestniczyli we Mszy św. Stypendyści włączyli się czynnie w  liturgię, a także modlili się w przy relikwiach swego Patrona w Kaplicy Kapłańskiej i w Kościele Relikwii oraz przy grobie kard. Stanisława Nagyego, sercanina, wielkiego przyjaciela Ojca św. Jana Pawła II a także profesora Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Goście z Lublina zwiedzili Muzeum św. Jana Pawła II oraz liczne kaplice i oratoria, tego coraz bardziej znanego na świecie miejsca, poświęconego Osobie i Pontyfikatowi Papieża z Krakowa.

Stypendyści mieli również okazję zwiedzić Wzgórze Wawelskie oraz Bazylikę Mariacką w Krakowie ze słynnym ołtarzem Wita Stwosza. Późną nocą studenci wrócili do Lublina, wdzięczni wszystkim ofiarodawcom, dzięki którym ta wyjątkowa pielgrzymka mogła dojść do skutku.

Ks. Franciszek Wielgut SCJ