Chrystus zmartwychwstał, alleluja!

Stypendyści Fundacji Jana Pawła II w Lublinie, korzystając z przerwy w wykładach na czas Świąt Wielkanocnych, w większości wyjechali do swoich rodzin na Białorusi i Ukrainie. Młodzież z odległych krajów: z Kazachstanu, Kirgistanu i Uzbekistanu, a także z Ukrainy, gdzie nadal toczy się wojna, pozostała w Domu Fundacji. Grupa ok. 30 osób wzięła udział zarówno w przygotowaniu liturgii, jak i spotkań przy stole, by w rodzinnej atmosferze przeżywać ten świąteczny czas.

W poranek wielkanocny zasiedliśmy do tradycyjnego śniadania, w czasie którego ks. Jan Strzałka, dyrektor Domu, złożył wszystkim serdeczne życzenia zdrowia, pokoju i radości na trwające Święta oraz nadziei na każdy nowy dzień, który opromienia Zmartwychwstały Pan.

O godz. 12.00 została odprawiona uroczysta Msza św., której przewodniczył ks. Józef Golonka, przełożony wspólnoty sercańskiej w Lublinie. W swoim kazaniu zaznaczył, że od początku prawda o zmartwychwstaniu Jezusa była przekazywana przez świadków. Dzisiaj do ich grona należymy również i my, ochrzczeni i wierzący w żywego i obecnego wśród nas Jezusa w Eucharystii.

Po Mszy św. spotkaliśmy się w auli również na wspólnym obiedzie, by przedłużyć chwile spędzone razem w tym wyjątkowym dniu. Wszystkim życzymy radosnego „Alleluja”!

Anhelina Tsapar