ZAKOŃCZENIE ROKU AKADEMICKIEGO

W środę, 24 czerwca 2026 roku, o godz. 19.00 w kaplicy Domu Watykańskiej Fundacji Jana Pawła II w Lublinie została odprawiona uroczysta Msza św. na zakończenie roku akademickiego i formacyjnego.

Wydarzenie połączono z obchodami imienin ks. dyrektora Jana Strzałki oraz 40. rocznicy jego święceń kapłańskich. Eucharystii przewodniczył Solenizant, natomiast homilię wygłosił ks. Robert Ptak. Nawiązując do postaci św. Jana Chrzciciela, którego narodziny Kościół wspomina tego dnia, podkreślił znaczenie jego świadectwa wiary i wierności powołaniu. Kaznodzieja dokonał również podsumowania mijającego roku, przypominając najważniejsze wydarzenia, wspólne doświadczenia oraz chwile, które budowały i umacniały naszą wspólnotę.

Po nabożeństwie czerwcowym uczestnicy spotkania udali się do auli, gdzie przedstawiciele stypendystów złożyli Jubilatowi serdeczne życzenia oraz wręczyli kwiaty i upominki przy śpiewie tradycyjnego „Sto lat”. Ks. Jan podziękował wszystkim za wspólną modlitwę, obecność i okazywaną życzliwość. W uroczystości uczestniczyli również zaproszeni goście oraz profesorowie KUL. Całe wydarzenie przebiegało w ciepłej, rodzinnej atmosferze.

Wyrażamy wdzięczność władzom Fundacji, dobroczyńcom oraz wszystkim osobom, które na różne sposoby wspierają naszą wspólnotę. Stypendystom życzymy powodzenia podczas trwającej sesji egzaminacyjnej, a także spokojnego i radosnego wypoczynku wakacyjnego. Niech Najświętsze Serce Jezusowe obdarza wszystkich swoim błogosławieństwem i potrzebnymi łaskami.

Anhelina Vasilkova