ŚWIĘTO PATRONALNE KUL

W piątek, 12 czerwca 2026 r., w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa obchodzono święto patronalne Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

O godz. 10.00 w Kościele Akademickim KUL została odprawiona Msza Święta, której przewodniczył oraz homilię wygłosił Jego Ekscelencja bp Jan Sobiło, biskup pomocniczy diecezji charkowsko-zaporoskiej w Ukrainie. Na zakończenie Eucharystii ks. prof. dr hab. Mirosław Kalinowski, rektor KUL, ponownie zawierzył Uniwersytet Najświętszemu Sercu Jezusa.

Następnie uczestnicy uroczystości udali się do auli uniwersyteckiej, gdzie odbyła się dalsza część obchodów. W programie znalazły się uroczyste promocje doktorskie, wręczenie Lauru Uniwersyteckiego – Nagrody im. ks. Idziego Radziszewskiego, a także rozdanie dyplomów doktorów habilitowanych oraz absolwentów kończących studia.

W uroczystościach uczestniczyli również stypendyści zaangażowani w liturgię, pełniący służbę w poczcie sztandarowym KUL oraz śpiewający w Chórze Akademickim KUL, a także Dyrekcja Domu Fundacji w Lublinie. Oprawę muzyczną wydarzenia zapewnił Chór KUL pod dyrekcją prof. Grzegorza Pecki.

Po zakończeniu oficjalnej części obchodów uczestnicy zostali zaproszeni na okolicznościowy poczęstunek.

Ahnesa Menshykava